Dalam Artikel Ini:

Saya hendak membina sebuah rumah terpisah. Dalam penerangan pada harga tetap dinyatakan bahawa asas akan dibuat daripada konkrit bertetulang dan dinding akan dipasang di agglos berongga. Walau bagaimanapun, pembina meminta saya untuk mengambil pajakan pengambilan air dari komune projek untuk menjalankan kerja ini. Persoalan saya ialah: apakah bekalan air tidak termasuk dalam harga yang dipersetujui? Sesungguhnya pembina memberi jaminan kepada saya bahawa ia adalah prosedur biasa jika tidak kerja itu tidak dapat dimulakan. Apa pendapat anda?

Perkara-perkara yang sangat jelas: kontrak pembinaan membiayai kos bahan yang diperlukan untuk pembinaan, bahan-bahan termasuk air yang diperlukan untuk menggoreng mortar atau konkrit yang digunakan untuk pembinaan. Untuk membuat bayaran lebih banyak oleh pelanggan maka bertentangan dengan artikel L. 231-1 dan R. 231-4 dari kod pembinaan.

Jadi, anda tidak perlu membayar air.

Pada tema yang sama

  • Petua DIY
    • Memilih pembina untuk membina sebuah rumah
  • Soalan / Jawapan
    • Bolehkah kita membina tanah "pertanian" yang dikelaskan?

Ini mungkin menarik minat anda


Arahan Video: Cara Bayar Bil Air Rumah Melalui Maybank2u