Dalam Artikel Ini:

Saya mahu mengamalkan dua sambungan di rumah yang sedia ada. Salah satu sayap akan tiba pada inci pada jalan bersama dalam pemilikan bersama, sebuah tingkap akan dibuat di dinding yang menghadap ke jalan ini. Sesetengah syarikat mengatakan bahawa kod sivil membenarkannya, yang lain lebih banyak disimpan... Siapakah yang dapat memberi pencerahan kepada saya pada dilema ini?

Peraturan pelanjutan bangunan sedia ada diubahsuai pada 1 Januari 2012.
Anda mesti membuat temujanji dengan jabatan perancangan bandar dewan bandar anda untuk menentukan syarat pembinaan masa depan anda dan menyediakan fail permit bangunan anda. Ia "sememangnya membawa dari 20 hingga 40 m² permukaan kerja yang mana permit bangunan tidak wajib, peraturan ini mengenai kawasan bandar.".
Di samping itu, kod perancangan bandar (artikel 678 dan 679) menyatakan bahawa jarak sekurang-kurangnya 1.90 m dari had mesti dihormati untuk pandangan "lurus" (dalam paksi) dan sekurang-kurangnya 0,60 m untuk pandangan serong (pasal 679). Belum lagi sempadan di pinggir harta dikuasai oleh peraturan yang ketat (Perkara R.111-19).
Tetapi peraturan perancangan khusus mungkin wujud, berbeza dari satu perbandaran ke satu yang lain. Saya menasihati anda agar lebih dekat dengan jabatan perancangan bandar anda.

Ini mungkin menarik minat anda


Arahan Video: BAHAS TUNTAS DIET OCD YANG BENAR !! Bisa Menurunkan Berat Badan dengan CEPAT??